مهندس غلام‌زاده عنوان کرد؛آمادگی صندوق پژوهش و فناوری برای حمایت از طرح‌های منتخب دانش‌بنیان

1400/09/22 در ساعت 12:00:00

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی؛ بسترسازی و حمایت از طرح‌های برگزیده و منتخب دانش‌بنیان از برنامه‌های مورد حمایت این صندوق بوده و به آن اهتمام ویژه‌ای دارد.

مهندس غلام‌زاده عنوان کرد؛آمادگی صندوق پژوهش و فناوری برای حمایت از طرح‌های منتخب دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از بندرعباس، مهندس غلام‌زاده در نشست تخصصی با جمعی از رؤسای دانشگاه‌های آزاد استان هرمزگان و فناوران و مدیران هسته‌های فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس به معرفی خدمات قابل ارائه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی و سیر تاریخی تأسیس این صندوق پرداخت و گفت: طرح ایجاد صندوق سال ۹۴ تصویب و سال ۹۸ از صندوق نوآوری و شکوفایی مجوز دریافت کرد. بسترسازی و حمایت از طرح‌های برگزیده و منتخب دانش‌بنیان از برنامه‌های مورد حمایت این صندوق بوده و به آن اهتمام ویژه‌ای دارد.
وی اهداف صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی را افزایش میزان کمی و کیفی ارائه خدمات، توسعه سهم سرمایه‌گذاری، ارتقای توان رقابتی شرکت‌های دانش‌بنیان و اثربخشی بیشتر سرمایه صندوق در صندوق‌های پژوهش و فناوری کشور و رشد سهم سرمایه‌های ملی و بین‌المللی در سبد خدمات تأمین مالی و ارتقای ظرفیت نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان در فضای ملی و بین‌المللی عنوان کرد.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی چشم‌انداز تأسیس این صندوق را همسو با سیاست‌های نظام اسلامی قلمداد کرد و افزود: تجاری‌سازی طرح‌ها، حمایت مالی، کمک به صاحبان ایده، ایجاد فرصت‌های نوین، تسریع تبدیل ایده به محصول، صدور ضمانت‌نامه و ایجاد کسب کارهای متنوع و فناورانه از مأموریت‌ها و اهداف راهبردی این صندوق است.

غلام‌زاده ارائه خدمات مالی در صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی دانشگاه آزاد اسلامی را محدود به مکان یا جای خاصی ندانست و توضیح داد: با توجه به توان بالای فعالیت‌های این صندوق در زمینه‌های علمی و فناوری، فعالیت‌های آن نیز فراگیر و محدود به یک مکان یا جای ویژه جغرافیایی نخواهد بود. از آغاز تأسیس قانونی این صندوق به تقاضاهای مختلفی پاسخ داده شده و قرارداد چند طرح پژوهشی و تفاهم‌نامه همراه با صدور ضمانت‌نامه آنها عملیاتی شده، هدف از راه‌اندازی صندوق رفع مشکلات پیش روی فناوران و پژوهشگران برای ورود به عرصه رقابت است.

وی از راه‌اندازی شعبات استانی برای پیشبرد امور استان‌ها خبر داد و اضافه کرد: به‌منظور استفاده بهینه از توانمندی‌های طرفین دو صندوق استانی تأسیس و برای حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع وارد گود می‌شود تا امکان خدمات‌دهی را آسان‌تر و کوتاه‌تر کند. امیدواریم با تشریک‌مساعی، همراهی و هم‌صدایی بخش‌های مختلف دانشگاه به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان با این صندوق، گام‌های بزرگ و مؤثری برای رسیدن به توسعه پایدار برداشته شود.

رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز گفت: صندوق پژوهش و فناوری، فرصت مناسبی فراهم کرده تا زمینه رشد و توسعه را در فضای فناورانه رقم بزند. بدون شک باید عملکرد و برنامه‌های این صندوق شفاف و واضح در اختیار همه دانشگاهیان قرار گیرد تا با شناخت کافی و لازم بتوانند در فراخوان‌های این صندوق حضور فعال داشته باشند.

علیرضا سایبانی از همه حاضران و رؤسای واحدها خواست تا در تبیین و روشنگری وظایف محوله این صندوق به هیئت علمی، هسته‌های فناور و مدیران شرکت‌های فعال در حوزه فناوری کوشا باشند.

وی ابراز امیدواری کرد تا از فرصت پیش رو بهره‌برداری درست در زمینه تعالی و بالندگی دانشگاه آزاد اسلامی و کشور انجام شود.


نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%