امضای تفاهم‌نامه همکاری صندوق پژوهش و فناوری با دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان

  • خانه
  • اخبار
  • امضای تفاهم‌نامه همکاری صندوق پژوهش و فناوری با دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی؛ تفاهم‌نامه همکاری میان این صندوق و دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان با حضور مهندس غلام‌زاده مدیرعامل صندوق و دکتر قباد میمنت‌آبادی رئیس این دانشگاه در راستای بهبود و افزایش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در جلسه‌ای با حضور هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج به امضا رسید.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با تبیین عملکرد صندوق اظهار کرد: این صندوق در راستای حمایت همه‌جانبه مالی با ایجاد و پرداخت تسهیلات با رویکرد کارآفرینی و اشتغالزایی پا به عرصه نهاده و قصد دارد تا جای خالی بانک‌ها را در پرداخت تسهیلات به حوزه علم و فناوری پر کند. ساختار این صندوق بصورت شرکتی بوده که عملا کل سهامش متعلق به دانشگاه بوده و در عین حال از جهت کارکردی دارای استقلال نسبی بوده؛ اما درآمد حاصل از آن به حساب دانشگاه واریز می‌شود و با در پیش گرفتن سیاست‌های پایدار در راستای ارتقای ظرفیت‌های نوآورانه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان برای بالا بردن رقابت و اشتغال تلاش می‌کند.

مهندس غلام‌زاده بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی را در کنار تجربه این بخش برای هدایت سرمایه‌گذاران برای رسیدن به فرصت‌های نوین با رویکردی همه‌جانبه را از مهم‌ترین چشم‌اندازهای تأسیس این صندوق برشمرد و افزود: ظرفیت بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در کنار پژوهشگران برتر در حوزه‌های فناوری می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف کلان یاری‌رسان باشد.

وی حمایت مالی از طرح‌های پژوهشی در راستای تجاری‌سازی با پرداخت تسهیلات به صاحبان پیشه را از اهداف مهم این صندوق دانست و ابراز امیدواری کرد با تعامل و همکاری بیشتر با واحدها و مراکز دانشگاهی بتوان به اهداف عالی دانشگاه که ایجاد فضای رقابتی ملی و بین الملی است جامه عمل پوشاند.

غلام‌زاده معرفی کارکردها و خدمات صندوق؛ شناسایی و آشنایی با ظرفیت‌های فناورانه استان؛ و تبیین تفاوت ماهوی صندوق با ذهنیت تجربیات استانها نسبت به عملکرد گذشته را جزء اهداف سفرهای استانی برشمرد.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید