قرارداد 1500میلیارد تومانی اجرای پروژه‌های نفتی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت پتروپالایش طلیعه سبز منعقد شد.

  • خانه
  • اخبار
  • قرارداد 1500میلیارد تومانی اجرای پروژه‌های نفتی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت پتروپالایش طلیعه سبز منعقد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران (ایسکانیوز)، در مسیر عملیاتی کردن گفتمان دانشگاه حل مسأله و کارآفرین، برای نخستین بار قرارداد کلان نفتی در جهت اجرای پروژه های نفتی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت پتروپالایش طلیعه سبز منعقد شد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه با اشاره به اهمیت امضای قرارداد با شرکت پتروپالایش طلیعه سبز و شکل گیری چشم انداز جدید ارتباط دانشگاه و صنعت در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: ریل گذاری های دو سال اخیر در حوزه های فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی، نتایج بی نظیری را برای جامعه علمی رقم زده و بستر اصلی برای ارتباط میان دانشگاه و صنعت فراهم شده است.

وی افزود: دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درعمل و نه در حرف، نشان داد که تغییر مسیر به سمت دانشگاه نسل سوم را به عنوان ضرورت درک کرده و اختیارات لازم را به معاونت ها و واحدها برای رسیدن به این هدف عالی تفویض کرده است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: از این رو در بازه زمانی کوتاه آیین نامه ها و دستورالعمل هایی برای چابک سازی بخش فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید و ابلاغ شد و نرم افزار جهش به سمت دانشگاه حل مساله فراهم شد. حاصل چنین فرآیندی در امضای چندین تفاهم نامه مهم با صنایع و سازمان های دولتی و غیردولتی تبلور پیدا کرده است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: امروز ما شاهد یکی از مهمترین و بی سابقه ترین قراردادهای میان صنعت و دانشگاه هستیم و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مجریان اصلی این قرارداد خواهند بود. بر اساس امضای این قرارداد بی سابقه، در فاز نخست اجرای قرارداد مقرر شد، 40 درصد معادل 6 هزار میلیارد ریال  در قبال ارائه ضمانت نامه برای انجام پروژه ها به دانشگاه آزاد پرداخت شود.

رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اهمیت حضور اعضای هیأت علمی و فناوران در این قرارداد، خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام گرفته و مصاحبه های اولیه از اعضای هیأت علمی توانمند در انجام پروژه های مرتبط دعوت به عمل آمده و کارگروه های تخصصی نیز در این حوزه شکل گرفته است. در ادامه با تصویب پروپوزال های ارائه شده در کارگروه های تخصصی از اعضای هیأت علمی برای اجرای این پروژه ها، دعوت خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین از شرکت ها و واحدهای فناوری که توانمندی علمی و تجهیزاتی برخوردار هستند، طی یک آگهی دعوت شد تا در انجام پروژه ها مشارکت و در ساخت و احداث پالایشگاه همکاری داشته باشند. براساس بسترسازی های انجام شده به زودی شاهد شروع انجام سه پروژه کلان در حوزه نفت و پتروشیمی در دانشگاه آزاد خواهیم بود.

براساس این گزارش، به همت اداره کل کانون های صنعت، جامعه و دانشگاه آزاد اسلامی و در راستای هدایت پژوهش های دانشگاهی به سوی تحقیقات کاربردی و ماموریت گرا و نیز حضور موثر بخش های مختلف صنعت و جامعه با هدف شناسایی مشکلات ملی و محلی و رفع نیازهای اساسی کشور و همچنین با هدف حل مسائل و افزایش سهم پژوهش در اقتدار و سرمایه ملی، سه عنوان قرارداد پروژه های کلان در حوزه نفت و پتروشیمی شامل “حذف سولفور از فراوردهای نفتی (از حلال های سبک تا سنگین برش های نفتی و پسماندهای آنها) و بهینه سازی سوخت های سنگین نفت کوره، بازیافت و بهینه سازی فرآوردهای جانبی پتروشیمی و زیرشاخه های نفتی با رویکرد تبدیل محصولات جدید قابل کاربرد در صنایع نفتی و پتروشیمی و پوشش های مقاوم رویه های فلزی در برابر تغییرات شیمیایی (اسید و قلیایی) کاربرد مخازن و سطوح فلزی”،  قراردادی  بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت پتروپالایش طلیعه سبز جمعا به مبلغ 15 هزار میلیارد ریال، به منظور اجرای طرح احداث پالایشگاه با ظرفیت 10 هزار بشکه با شرکت پتروپالایش طلیعه سبز به امضا رسید.

در جلسه امضای این قراداد دکتر باقر بیرالوند رئیس هیات مدیره شرکت پتروپالایش به نمایندگی از وزارت نفت و دکتر لاله ملک نیا مدیرکل کانون های صنعت، جامعه و دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

لازم به ذکر است، طی تفاهم‌نامه منعقده میان اداره‌کل ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه؛ عاملیت مالی این قراداد به صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد محول شده است.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید