سومین همایش استانی آشنایی با خدمات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در استان کرمان برگزار شد.

  • خانه
  • اخبار
  • سومین همایش استانی آشنایی با خدمات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در استان کرمان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از کرمان، با حضور مدیرعامل و مدیر توسعه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان با صندوق در تاریخ 11 مهر 1400 منعقد شد.

عسکری غلام‌زاده در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی کرمان با برشمردن فعالیت‌های این صندوق توضیح داد: صندوق‌های پژوهش و فناوری با هدف تمرکز بر ارائه خدمات مالی و حمایتی به طرح‌ها و شرکت‌های فناور با اخذ مجوز از هیئت وزیران کار خود را آغاز کرده‌ و با توجه به تخصصی بودن حوزه‌های فنی یا جغرافیایی ارائه خدمات، نهادهای مختلف دولتی، عمومی یا خصوصی به اخذ مجوز راه‌اندازی صندوق اقدام کرده‌اند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه کشور نیز از این امر مستثنی نبوده و با هدف ارائه خدمات بهتر و سهل‌الوصول‌تر به جامعه مخاطبان خود از سال ۱۳۹۴ درصدد ایجاد صندوق تخصصی برآمده است که با تغییرات بنیادین رویکرد مدیریت عالی دانشگاه و تغییر مسیر از «آموزش‌محوری» به «دانشگاه کارآفرین» این امر شتاب بیشتری یافته و در نهایت با هدایت مدبرانه رئیس و معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه و اطمینان به کادر مدیریتی جوان و پرانگیزه، این صندوق دهه فجر ۱۳۹۹ رسماً راه‌اندازی شد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی گزارشی از اقدامات صورت گرفته صندوق در یک سال اخیر ارائه کرده و گفت: در راستای افزایش کمی و کیفی خدمات صندوق به دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و مباحث مربوط به هم‌افزایی مشترک در راستای حمایت از پژوهشگران و نخبگان گام‌های بزرگی برداشته شده است.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با حضور عسکری غلام‌زاده و علیرضا منظری توکلی منعقد شد.

لازم به ذکر است هیئت اعزامی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به محض ورود به کرمان در عصر روز شنبه 10 مهر 1400، در نشست هم‌اندیشی هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمان نیز شرکت و به ارائه خدمات صندوق پرداخت.

پست قبلی
پست جدیدتر

پیام بگذارید